İş güvenliği uzmanlığı 2013 yılı sınav takvimi açıklanmış durumdadır 18 Mayıs 2013 sınav kurs programları devam etmektedir. Çalışma bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Yetkilendirme Dairesi başkanlığı tarafından duyuru aşağıda ki gibidir ;

Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği 2013 yılında yapılacak ikinci ve üçüncü “işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı” sınavları, 18 Ağustos 2013 Pazar ve 23 Kasım 2013 Cumartesi günleri yapılacaktır. Bu itibarla, aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi önem arz etmektedir.

1- Söz konusu sınavlarla ilgili uygulama duyurusu,

– İkinci sınav  için 01 Temmuz 2013 tarihinde;

– Üçüncü sınav için 07 Ekim 2013 tarihinde  kamuoyu ile paylaşılacaktır.

2– Eğitimlerin bitiş tarihi ikinci sınav için (Örgün eğitim bitiş tarihi) 30 Haziran 2013, üçüncü sınav için (Örgün eğitim bitiş tarihi) 06 Ekim 2013 ’dür.

3- Eğitime katılacak adayların bu takvime göre bilgilendirilmeleri kurumunuz yararına olacaktır.

4- MEB’e verilecek sınav listesi kurumunuzun sisteme bildirdiği ve onay aldığı listeden oluşacak, bir başka ifadeyle Bakanlığımıza bildirilen isim listesi eş zamanlı olarak MEB’e iletilecektir.

5- 18 Ağustos 2013 Pazar ve 23 Kasım 2013 Cumartesi günü yapılacak “işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı” sınavları müfredat-mevzuat konuları daha sonra yapılacak duyuruda  belirtilecektir.

Aralca Akademi A.Ş. olarak sınav takvimine göre kursiyerlerin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmek için kursiyerlerin iş durumlarına göre alternatifli kurs programları açmış bulunmaktayız;

http://aralca.com.tr/c-sinifi-is-guvenligi-uzmanligi-temel-egitimi-programi/      linkinden programları öğrenebilir, http://aralca.com.tr internet adresi üzerinden http://aralca.com.tr/online-basvurular/egitim-online-basvuru-2/is-guvenligi-uzmanligi-egitimi/ online olarak başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca eğitim@aralca.com.tr adresine mail atabilir veya tüm Türkiye’den 0850 220 20 25 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.